Pasiekę w Lipce założył Dariusz Serafiński z żoną Marzeną. Pierwsze ule zakupili 20 lat temu, zachęceni przez kuzyna pani Marzeny, zapalonego pszczelarza. Po kilku latach zdobywania doświadczenia oraz po odbyciu szkolenia w Pszczelej Woli, Dariusz Serafiński uzyskał tytuł wykwalifikowanego pszczelarza. W 2013 r., ukończył Policealne Studium Pszczelarskie w Pszczelej Woli, uzyskując dyplom technika. Należy do Polskiego Związku Pszczelarskiego, za zasługi dla którego w 2015 r. otrzymał Srebrną Odznakę PZP, a w 2018 r. - za działalność edukacyjną w zakresie pszczelarstwa - Złotą Odznakę PZP.
Pasieka w Lipce liczy 90 rodzin pszczelich. Od 2014 r. państwo Serafińscy zajmują się prowadzeniem zajęć w szkołach i przedszkolach. W maju 2015 r. na terenie pasieki została otwarta ścieżka edukacyjna „Pszczeli Świat”, a następnie zagroda edukacyjna, w której można wziąć udział (grupowo, rodzinnie lub indywidualnie) w ciekawych warsztatach np. z wyrobu świec woskowych, pieczenia pierników czy budowy domków dla pszczół murarek ogrodowych. Pasieka w Lipce uczestniczy też w targach, festynach lokalnych i dożynkach, oferując na swoim stoisku nie tylko możliwość zakupu miodu i produktów pszczelarskich, ale przede wszystkim edukując uczestników imprez i z pasją opowiadając o pszczelarstwie. Pasieka cały czas się rozwija i dostosowuje do trendów np. oferując kosmetyki na bazie produktów pszczelich, „uloterapię” (której popularyzatorką jest Marzena Serafińska), a w czasie epidemii – zwiększając obecność w mediach społecznościowych.
Misją właścicieli jest edukowanie społeczeństwa w zakresie rozumienia i poszanowania roli pszczół i innych zapylaczy dla zachowania równowagi w ekosystemie.